Znakowanie odzieży roboczej dla firm BHP

kurtki robocze na manekinach

Każda firma chce, aby jej pracownicy postrzegani było profesjonalnie i dzięki temu budowali pozytywny wizerunek firmy. Dlatego właśnie wiele przedsiębiorstw decyduje się na ujednolicenie stroju roboczego pracowników. Pracownicy w ten sposób zyskują większe zaufanie klientów, stają się również wizytówką i żywą reklamą firmy. Znakowana odzież robocza jest obecnie stosowana przez wszystkie firmy, na przykład te z dziedziny BHP.

Odzież robocza jest jednak narażona na uszkodzenia. Musi być również regularnie prana i prasowana. Oznaczenia muszą być więc wykonane tak, aby nie trzeba było ich odnawiać i aby wytrzymywały wszystkie te czynniki. Świetnie sprawdzą się tu na przykład hafty komputerowe, które są precyzyjne, trwałe i nadają odzieży roboczej profesjonalnego wyglądu.

Dlaczego haft komputerowy jest najlepszą metodą znakowania odzieży

Podczas wybierania metody znakowania odzieży roboczej musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Najważniejsze jest z pewnością to, aby była ona na tyle trwała, aby wytrzymać codzienne użytkowanie i częste pranie. Właśnie dlatego haft komputerowy zyskał taką przychylność w tej dziedzinie. Logo marki czy dowolny nadruk są wykonane starannie i precyzyjnie i to właśnie dlatego są tak trwałe.

Niemałe znaczenie ma tu również wybór odpowiednich nici. Nie chodzi tu jedynie o kolor, ale i jakość. Do wyboru są najróżniejsze nici, które pozwolą uzyskać na przykład trójwymiarowy efekt haftu, bądź metaliczny połysk. Wszystko zależy od indywidualnego zamówienia i projektu. Równie ważne jest to, że haft komputerowy jest szybką metodą umożliwiającą realizację nawet dużego zamówienia już w kilka dni.

Od czego zaczyna się zamówienie na znakowaną odzież roboczą?

Aby złożyć zamówienie na znakowaną odzież roboczą dla swojej firmy, należy w pierwszej kolejności przygotować odpowiedni projekt haftu. Może być to na przykład logo firmy, bądź inna, dowolnie wybrana grafika. Po przesłaniu pliku do firmy zajmującej się znakowaniem, plik zostaje zmieniony na plik wektorowy. To właśnie on umożliwia sterowanie hafciarką.

Kolejny etap to samo haftowanie odzieży. Dzięki sterowaniu komputerowemu maszyna jest w stanie odwzorować nawet najdrobniejsze szczegóły, również te kolorowe. Najróżniejsze barwy nici są przyczepione do poszczególnych igieł dlatego haft wykonywany jest bardzo szybko i nie wymaga dodatkowego programowania dla różnych kolorów.

Jaka odzież może być znakowana?

Zamówienie na znakowaną odzież roboczą może być wykonane na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest nadruk na odzieży znajdującej się w ofercie firmy. Na przykład wygodne koszulki polo, bezrękawniki i kurtki softshell czy wygodne bluzy polarowe, które dostępne są w ofercie będą oznakowane przesłanym przez nas projektem. Wystarczy podać ilość zamawianej odzieży i spokojnie poczekać na realizację.

Można również zlecić znakowanie odzieży roboczej na odzieży powierzonej. Wówczas pracodawca sam kupuje odzież roboczą i przesyła ją do oznakowania. Można wówczas wybrać najróżniejsze modele ubrań, nawet takie, które nie znajdują się w ofercie. Obie metody działania mają mnóstwo zalet, wystarczy wybrać, która opcja będzie tą wygodniejszą.

Znakowanie odzieży, czy warto postawić na haft komputerowy

W dziedzinie znakowania odzieży haft komputerowy chyba nie ma sobie równych. Od ozdabiania pojedynczych koszulek czy kurtek, po znakowanie odzieży roboczej, w tym również dla firm BHP, jest to sprawdzona, trwałą i skuteczna metoda znakowania odzieży. Trwałe hafty nie blakną, nie przecierają się i długo spełniają swoją funkcję.

Chyba nie ma lepszej metody znakowania odzieży roboczej, która będzie spełniała swoje zadanie. Bluza czy koszulka z logo firmy ma również szansę sprawić, że dana firma stanie się rozpoznawalna, a jej pracownicy zyskają zaufanie klientów. To w końcu pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a odzież znakowana metodą haftu komputerowego z pewnością się do tego przyczyni.