Znakowanie materiałów powierzonych – na czym to polega?

Maszyny do haftu komputerowego

Haft już od lat uznawany jest za jeden z najbardziej ekskluzywnych sposobów znakowania i ozdabiania tkanin. Wzory są trwałe, wyraźne i nie spierają się z czasem. Dziś obok klasycznego haftu pojawił się haft komputerowy, który umożliwia szybkie i bezproblemowe ozdabianie tkanin. Dostępne są najróżniejsze wzory i kolory zdobień, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo, aby lepiej spełniać oczekiwania klientów, pojawia się możliwość znakowania materiałów powierzonych.

Haft komputerowy można wykorzystać do znakowania ubrań, czapek, ręczników, toreb czy tworzenia naszywek. Haft komputerowy wykorzystywany jest zarówno do tworzenia indywidualnych zamówień i znakowania materiałów powierzonych dla pojedynczych klientów jak i do tworzenia odzieży firmowej lub produktów reklamowych. Na przykład ręcznik z wyhaftowanym imieniem lub unikalny obrus będą ekskluzywnym i eleganckim podarunkiem dla bliskich osób.

Na czym polega znakowanie materiałów powierzonych?

Tworzenie przedmiotów ozdobionych haftem maszynowym rozpoczyna się od projektu, który jest tworzony indywidualnie lub wybierany z dostępnej gotowej bazy. Następnie przychodzi czas na ręczne układanie ściegów w specjalnie przeznaczonym do tego programie, przez osobę znającą skomplikowanie techniki ich projektowania. Umożliwia to precyzyjne odtworzenie wzoru i sterowanie hafciarką. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiednich nici, które zostaną użyte w trakcie haftowania. Współpracujemy z najlepszymi producentami, mającymi w swojej ofercie szeroką gamę kolorów, odpowiadającą wymaganiom naszych klientów.

Po przygotowaniu pliku i dobraniu nici pracę rozpoczyna maszyna. Znakowanie materiałów powierzonych ma jeszcze jedną ważną zaletę. Możemy sami wybrać tekstylia, które będą poddane znakowaniu, a Zakohaft umieści na nich dowolne oznaczenie (logo firmy, numerowanie czy nawet grafikę). Haft komputerowy umożliwia w miarę dokładne odtworzenie nawet drobnych elementów projektu. W porównaniu z ręcznym haftem, nie musimy obawiać się o odwzorowanie projektu. Nawet najbardziej wymagający klienci są zadowoleni z jakości wykonania znakowania.

Dlaczego warto wybrać haft komputerowy na materiałach powierzonych?

Haft komputerowy z roku na rok zdobywa coraz więcej zwolenników. Jest elegancki, trwały i dokładny. Główną zaletą znakowania haftem komputerowym jest to, że można zamówić jedną sztukę znakowanych materiałów powierzonych, w przypadku klientów indywidualnych, bądź cały zestaw odzieży lub akcesoriów. Na przykład odzież firmową, ręczniki czy szlafroki do hotelu bądź serwetki dla restauracji.

Przewagę haftu komputerowego nad ręczną metoda haftowania widać szczególnie w przypadku dużych zamówień. Zamawiając znakowanie materiałów powierzonych między innymi mamy pewność, że każda sztuka w zamówieniu wygląda identycznie. Co równie ważne, termin realizacji jest stosunkowo krótki. Wyhaftowane zdobienia czy naszywki wyglądają elegancko i stylowo. Dodają odzieży i akcesoriom klasy i luksusowego wyrazu.

Znakowanie materiałów powierzonych a trwałość haftu na tle innych metod

Znakowanie materiałów powierzonych haftem komputerowym, podobnie jak w przypadku tradycyjnego haftu jest bardzo trwałą metodą znakowania. Szczególnie widać to w porównaniu z innymi metodami, jak na przykład nadruki czy naprasowywane zdobienia. W tych przypadkach musimy liczyć się z płowieniem kolorów lub uszkodzeniami nadruków. Haft z kolei zapewnia trwałość przez wiele lat.

Odzież powierzona znakowaną metodą haftu komputerowego można prać i prasować bez obawy o uszkodzenie znakowania. Wszystko to dzięki staranności odwzorowania projektu i oczywiście wysokiej jakości używanych nici. Hafty podczas prania nie tracą ani formy, ani koloru. Można je również prasować nawet w wysokich temperaturach. Właśnie dlatego znakowanie materiałów powierzonych haftem komputerowym jest tak popularne.

Na czym możemy wykonać haft?

Hafty komputerowe można wykonywać na wielu powierzchniach. Od odzieży roboczej (koszulki polo, bluzy i bezrękawniki polarowe ) przez kurtki typu softshell, ręczniki, serwetki aż po czapki. Daje to mnóstwo możliwości. Dzięki haftowi komputerowemu można przygotować na przykład zestaw gadżetów promocyjnych naszej firmy, albo oznaczyć odzież roboczą pracowników.

Haft komputerowy umożliwia również wykonanie indywidualnych zamówień i znakowanie materiałów powierzonych. Ręcznik z podpisem czy szlafrok z wyhaftowanym imieniem będą eleganckim i stylowym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Zamówienia realizowane są już od jednej sztuki. Ciekawym rozwiązaniem są również kolorowe naszywki na ubrania, które dodają odzieży niepowtarzalnego charakteru. Z pewnością każdy kto jest zainteresowany haftem komputerowym i znakowaniem materiałów powierzonych znajdzie tu pomysł dla siebie.