Miejski survival zdobywa coraz większą grupę zwolenników. Jak radzić sobie bez nowoczesnej technologii i wszystkiego tego, co w dzisiejszym świecie wydaje nam się niezbędne, choć jeszcze kilka lat temu ludzie żyli, radząc sobie bez tych przedmiotów? Miejski survival stał się ciekawą zabawą, która przyciąga całe grupy czy wycieczki. Przede wszystkim ma być dobrą zabawą i tak trzeba do tego podchodzić.
Oczywiście, nie jest to zabawa dla każdego. Osoby ceniące sobie wygodę i luksusowy styl życia mogą nie odnaleźć się w takim sposobie spędzania czasu. Dla innych jednak może okazać się nie tylko ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu jak również niesamowitą przygodą. Jak przygotować się do survivalu i jakie są najmodniejsze dodatki, w które warto zainwestować?
Co to jest miejski survival?
Samo słowo survival oznacza przetrwanie. Zabawa polega na wyjeździe z miasta w klasycznym rodzaju zabawy, bądź w miejskim wydaniu przeżyciu przygody w mieście. Przede wszystkim trzeba odrzucić nowoczesne urządzenia i wszystkie przedmioty, które nie są niezbędne do przeżycia. To oznacza, że na przykład pompowany materac nie wejdzie w skład naszego bagażu, ale odpowiednia odzież już jak najbardziej.
Najczęściej zabawa dotyczy całych grup. Ma nas nauczyć radzić sobie w ekstremalnych warunkach, na przykład na łonie natury. W trakcie przygody większość rzeczy będziemy przygotowywać własnoręcznie. Może nie trzeba będzie rozpalać ogniska za pomocą dwóch kamieni, czy jeść tylko tego co uda nam się upolować, ale już spanie w własnoręcznie przygotowanym szałasie będzie jak najbardziej na miejscu.
Wyposażenie na survival
Grupy biorące udział w zabawie zazwyczaj wyposażone są w jednakowy sprzęt i odzież. Naszywki survivalowe są najlepszym sposobem do oznakowania odzieży czy sprzętu. Pomogą odróżnić poszczególne grupy biorące udział w zabawie, oznaczyć wyposażenie i dodatki należące do wszystkich uczestników, a po całej imprezie będą ciekawą pamiątką. Najlepiej sprawdzą się naszywki wykonane haftem komputerowym. Są trwałe, odporne na pranie i prasowanie i przez lata pozostaną w niezmienionym stanie. Dostępne są naszywki przyszywane, na rzep oraz termo naszywki.
Ciekawym rozwiązaniem jest również odzież softshell z haftem, zastępującym oddzielne naszywki. Bardzo lekkie i wygodne kurtki czy bezrękawniki zapewnią ochronę przed wiatrem i chłodem, nie zajmując dużo miejsca w plecaku. Podobnie jak odzież, naszywki mogą ozdabiać plecaki. Podczas przygotowywania bagażu należy wziąć pod uwagę to, że przez cały czas zabawy bagaż będziemy nosić o własnych siłach. Dlatego warto starannie przemyśleć co spakować.
Survival miejski czy w lesie?
Dotychczas wyjazdy survivalowe najczęściej odbywały się w lasach i na niezamieszkałych terenach. Miejski survival pojawił się stosunkowo niedawno, ale już odnalazł mnóstwo zwolenników. Zwolennicy leśnej i miejskiej wersji mogą sprzeczać się, która zabawa jest ciekawsza, ale każda ma swoje zalety. Wydawać by się mogło, że impreza organizowana w mieście wymaga mniej pracy ze strony uczestników, ale nic bardziej mylnego.
Zdobywanie pożywienia, szukanie noclegów czy zadania podczas całej zabawy wymagają tyle samo wysiłku w obu wersjach zabawy. Bez wątpienia obie formy dostarczają jednak mnóstwo emocji i dobrej zabawy. Przeżycie bez nowoczesnej technologii w mieście może okazać się zaskakującym wyzwaniem, dla osób mieszkających w dużych miastach.
Survival, wycieczka, zabawa i nauka
Survival to wspaniały sposób na spędzenie czasu w grupie znajomych i naukę życia w ekstremalnych warunkach. Po weekendzie spędzonym na łonie natury, z dala od technologii, nauczymy się rozwiązywać problemy codziennego życia i współpracować z pozostałymi członkami grupy. Właśnie dlatego jest to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów wyjazdu na imprezy integracyjne.
Oprócz nauki przeżycia w ekstremalnych warunkach, jest to również ciekawa wycieczka i mnóstwo zabawy, którą doceni każdy fan spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wspomnienia i naszywki survivalowe pozostaną z nami na długie lata i będą ciekawym tematem do opowieści wśród znajomych.