Haft komputerowy – co to jest i dlaczego warto wybrać tę metodę znakowania?

Maszyna do haftu komputerowego

Haft komputerowy jest przeniesieniem na nasze czasy i możliwości techniczne klasycznego oznaczania tkanin kolorową nicią. Jest to od lat bardzo preferowany i wciąż lubiany sposób zdobienia i znakowania odzieży.

Na czym polega haft komputerowy?

Co to jest haft komputerowy? Jest to zaprogramowanie w specjalnym programie hafciarskim wzoru, który następnie zostaje przeniesiony do maszyny haftującej. Na czym polega haft komputerowy? Za pomocą specjalnego programu do digitalizacji, czyli układania ściegów na podstawie danej grafiki lub logo, osoba projektująca układa odpowiednio ściegi tak, aby w końcowym etapie maszyna haftująca – zwana potocznie hafciarką – potrafiła je odczytać i wykonać interesujący nas haft.

Jeśli chodzi o haft komputerowy, wzory są odtwarzane dokładnie tak, jak zaprojektuje je projektant w przeznaczonym do haftu programie. Osoba projektująca wzory hafciarskie to bardzo ważne ogniwo w procesie haftu komputerowego. Od niego w dużej mierze zależy końcowe wykonanie haftu.

Trwałość haftu na tle innych metod

Najczęściej wykorzystuje się haft komputerowy na odzieży firmowej, gdzie bardzo istotna jest powtarzalność i trwałość wzoru. Haftuje się logo firmy na T-shirtach bawełnianych, koszulkach polo, polarach, koszulach, kurtkach, fartuchach i tym podobnych. Haft komputerowy na koszulce jest idealnym odwzorowaniem proporcji, kolorystyki i kształtu logotypu danej firmy, dlatego bardzo chętnie wykorzystuje się go do tworzenia firmowej odzieży. Haft komputerowy to najtrwalsza z metod znakowania odzieży, gwarantująca wysoką jakość.

Takie koszulki noszą na sobie pracownicy danej firmy w godzinach pracy. Dzięki temu identyfikacja wizualna całego przedsiębiorstwa jest spójna, a firma łatwiej zapada klientowi w pamięć. Oprócz koszulek często wykorzystuje się także haft komputerowy na czapkach, które noszą nie tylko pracownicy. Czapki z logo firmy są bardzo popularnym gadżetem reklamowym, stosowanym w celach marketingowych.

Na czym możemy wykonać haft?

Haft komputerowy na odzieży możesz zlecić nawet nie mając własnych koszulek, czapek, polarów czy bezrękawników ani kombinezonów roboczych. Możesz po prostu zamówić kompleksową usługę dostarczenia dla Ciebie potrzebnej ilości produktów z haftem wykonanym komputerowo, i otrzymasz kompletne zamówienie na ubraniach w wybranym kolorze z wybranym wcześniej wzorem.

Haft na własnej odzieży bardzo często jest wykorzystywany przez szefów kuchni, którzy na swoich fartuchach lubią eksponować swoje imię i nazwisko. Aby otrzymać taką personalizowaną odzież, wystarczy złożyć odpowiednie zamówienie w dziale sprzedaży, lub ewentualnie przekazać firmie wykonującej haft fartuch w wybranym fasonie i rozmiarze. Na podstawie przekazanego wzoru projektant stworzy odpowiedni wzór haftu.

Dlaczego warto postawić na haft komputerowy?

W przypadku haftu komputerowego bardzo ważna jest estetyka wykonania oraz powtarzalność. Dzięki jednemu projektowi na haft komputerowy, można stworzyć wiele jednolitych koszulek, polarów czy czapek. W przypadku tworzenia spójnej identyfikacji wizualnej firmy, ta estetyka oraz jednolitość będą miały ogromne znaczenie. Stworzenie pracownikom swojej firmy uniformów z charakterystycznym haftem na piersi będzie bardzo dobrze oddziaływało na ogólne postrzeganie firmy w oczach potencjalnych klientów.